Niektórzy mówią, że jaki poranek – taki cały dzień. Najlepiej by było witać nowy dzień ciepłą kawą, zdrowym, pożywanym śniadaniem, słuchając łagodnego śpiewu ptaków albo relaksującej muzyki. W praktyce wygląda to jednak zgoła inaczej. Zwłaszcza rodzice wiedzą o tym doskonale! Wielu z Was na pewno próbowało wprowadzić tzw. „morning routine”, jednak bez skutku. Podpowiadamy jak wypracować kilka porannych nawyków, które w sumie zajmują tylko 15 minut, a pomogą zharmonizować poranek i pozytywnie wpłyną na zdrowie (fizyczne i psychiczne)!

Wypij szklankę wody na czczo – najlepiej z cytryną (1 min)

Prosty trik, a czyni cuda: oczyszcza organizm, neutralizuje toksyczne substancje, a w dodatku reguluje procesy metaboliczne, dzięki czemu łatwiej jest zrzucić kilka zbędnych kilogramów czy pozbyć się zaparć. Szklanka wody na pusty żołądek polecana jest również osobom, które zmagają się z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Ten prosty nawyk sprawi także, że zyskasz więcej energii do działania i pozbędziesz ciągłego poczucia senności!

Stwórz listę priorytetów (5 min)

Wypisz najpilniejsze zadania, które musisz zrealizować w ciągu nadchodzącego dnia. Później możesz oczywiście modyfikować te listę dodając inne pozycje, jednak te kilka minut o poranku poświęć wyłącznie na priorytety! Dzięki temu zaplanujesz efektywny dzień i o niczym nie zapomnisz.

Przytul się (2 min)

Do partnera, do dzieciaków, do przyjaciela – do kogo chcesz! Poranny „przytulas” jest ogromną motywacją, daje poczucie bezpieczeństwa i, po prostu, pozwala miło rozpocząć dzień. Ta niby banalna czynność naprawdę wiele daje. Możesz urozmaicić ją czułym słowem! 🙂

Przygotuj zdrowe śniadanie (5 min)

Przygotowanie kanapek z twarożkiem i świeżymi warzywami lub owocowej owsianki naprawdę nie zabiera wiele czasu! A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego powinno się jadać rano pożywne posiłki! 🙂

Wypij filiżankę pysznej kawy (2 min)

… która będzie zwieńczeniem idealnego poranka! Potraktuj ją jako chwilę tylko dla siebie i zrelaksuj się przed nadchodzącymi wyzwaniami. Miłego dnia!