Dlaczego warto wstawać „prawą nogą”? Bo początek dnia wpływa na całą jego jakość. Dobry nastrój po przebudzeniu sprawi, że nasz dzień będzie efektywny, a nastawienie do codziennych obowiązków – bardziej optymistyczne.

Przede wszystkim bez pośpiechu

Nie nastawiaj budzika „na ostatnią chwilę”. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, wprowadza nerwową atmosferę, z którą ciężko się uporać nawet po wyjściu z domu. Dzień wcześniej zaplanuj, o której musisz wstać, by na spokojnie zdążyć ze wszystkimi porannymi zadaniami.

Śniadanie to podstawa

Codziennie zadbaj o pożywne śniadanie i ciepłą kawę lub herbatę. Pierwszy posiłek jest najważniejszy dla naszego organizmu, ponieważ zapewnia energię na cały dzień.

Ruch na zdrowie

Odrobina ruchu (nawet kilkanaście minut każdego poranka) zagwarantuje wyrzut endorfin i świetny humor na resztę dnia. Wiemy jak ciężko zmotywować się do ćwiczeń… Spróbuj jednak przełamać opór, a codzienna gimnastyka wejdzie Ci w nawyk. Obiecujemy, że po jakimś czasie nie będziesz chciał z niej zrezygnować!

Zadbaj, więc, o czas na pożywne śniadanie, odrobinę ruchu i… pyszną kawę! Bo, jak powiedział Marcel Achard, „ludzie wierzą, że aby zdobyć sukces trzeba wcześnie wstawać. Otóż nie – trzeba wstawać w dobrym humorze!”.