Coś się kończy, coś się zaczyna. Każdy rok jest nową motywacją, nową szansą na samorozwój i realizację marzeń. Wyznaczamy sobie cele i konsekwentnie do nich dążymy. Z reguła droga do spełnienia marzeń nie jest usłana różami. Musimy znaleźć w sobie wiele siły i odwagi, by urzeczywistnić nasze ambicje. Oprócz tego warto wyciągać wnioski z poprzednich działań. Tylko wtedy planowana zmiana będzie w pełni pozytywna.

Afirmacja zmiany to krótki komunikat, który kierujemy do naszej podświadomości, aby wzbudzić w niej pozytywne odczucia. Zadaniem afirmacji jest zastąpienie negatywnego punktu widzenia pozytywnym. Dzięki temu procesowi chętniej podejmujemy działania i rozwiązujemy problemy. Jest on niezwykle potrzebny zwłaszcza podczas wprowadzania pewnych zmian w naszym życiu. Człowiek jest tak skonstruowany, że nie przepada za zmianami. Każda innowacja budzi w nas lęk. Dlatego afirmacja zmiany jest tak bardzo pomocna.

Jak zacząć Nowy Rok od afirmacji zmiany?

 1. Zapisz cele, które chcesz osiągnąć. Myśl o tym, co możesz w nich ciekawego odnaleźć? W jaki sposób ulepszą Twoje wnętrze?
 2. Nastaw się pozytywnie na nadchodzące zmiany. Wprowadzenie ich w życie nie będzie łatwe i pewnie będzie wymagało od Ciebie sporo cierpliwości. Ale nie poddawaj się. Małymi kroczkami dąż do przodu.
 3. Określ, jaką wartość mają dla Ciebie spisane cele. Które są najważniejsze? Które będą Twoim priorytetem?
 4. Przeanalizuje poprzedni rok. Co udało Ci się osiągnąć? Jakie zmiany zaszły w Tobie i Twoim otoczeniu? Co można by udoskonalić? Znajdź motywację w sukcesach i wyciągnij lekcje z porażek.
 5. Zamknij rozdziały swojego życia, które wymagają zakończenia. Odetnij się od toksycznych relacji. Znajdź środowisko, które wyciągnie z Ciebie najbardziej pozytywne cechy.

Oto zdania, które, powtarzane codziennie, zmienią Twój sposób myślenia na pozytywny:

 1. Zasługuję, by spotykały mnie dobre sytuacje i dobrzy ludzie.
 2. Zasługuję na szacunek.
 3. Potrafię wybaczyć sobie i innym.
 4. Odnoszę sukcesy.
 5. Realizuję swoje plany.
 6. Akceptuję rzeczy, których nie mogę zmienić.
 7. Los mi sprzyja.
 8. Jestem wytrwały/a. Dążę do celu mimo przeciwności.
 9. Mam marzenia i potrafię je realizować.
 10. Potrafię zachować spokój, bo wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
 11. Umiem odpoczywać.