Droga do sukcesu zwykle nie jest usłana różami. By spełnić swoje marzenia trzeba niejednokrotnie ciężko pracować i mieć silną wolę. Na część rzeczy nie mamy wpływu, jednak pewne nasze przyzwyczajenia i nawyki sprawiają, że zamiast przybliżać się do sukcesu o jeden krok, to cofamy się o dwa.

Chcesz zrealizować założone cele? Spełnić marzenia, o których śnisz od lat? Oto lista zachowań, które z pewnością sprawią, że droga do spełnienia będzie jeszcze bardziej kręta. Wystrzegaj się ich!

Nie rozszerzasz swojego kręgu znajomych. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz poznawać ciekawych i inspirujących ludzi. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na spotkanie osób, które  podzielają te same wartości i pomysły, co Ty. W ten sposób zwiększasz także szanse na wzbogacenie się. Według badań około 68% osób zamożnych dba o to, by rozszerzać kręgi swoich znajomych. Kluczowe okazuje się również pierwsze wrażenie. Wielu wpływowych ludzi jest pewnych siebie i wie, czego chce, więc ich pierwsze wrażenie zwykle bywa korzystne.

Obwiniasz los i przeznaczenie. Ludzie sukcesu wierzą, że jego osiągniecie zależy od ich pasji, celów i samozaparcia. Ci, którzy wciąż nie mogą się wybić, zwykle obwiniają los i nieszczęście za swoje niepowodzenia. Badania wskazują, że robi to około 90% mniej osób spełnionych zawodowo. Pamiętaj, że jesteś kowalem swojego losu. Tylko od Ciebie zależy, jak pokierujesz swoimi ścieżkami!

Tkwisz w pracy, której nie znosisz. Jeśli kochasz to, co robisz, prędzej czy później osiągniesz sukces. Badania pokazują, że 85% osób, które lubią swoją pracę, odnosi sukcesy finansowe. Ci, którzy są mniej zamożni, często narzekają na swoją pracę, co niszczy ich zapał, obniżając jakość pracy i chęć do działania. Jeśli praca, którą wykonujesz, nie daje Ci satysfakcji, jak najszybciej ją zmień.

Trzymasz się tego, co bezpieczne i stabilne. Nie zbierzesz wymarzonych owoców, jeśli nie zaryzykujesz, by zasiać ziarno na niepewnym gruncie. W większości przypadków wysokie ryzyko wiąże się z wysokimi nagrodami. Nie zawsze się to udaje, ale jeśli nie podejmujesz ryzyka, nigdy nie osiągniesz sukcesu.

Nie odpoczywasz i nie wysypiasz się. Bogaci ludzie wierzą, że ich dzień zaczyna się wcześnie rano. Wiedzą, że mają tylko 24 godziny, więc muszą planować rzeczy z wyprzedzeniem. Najbogatsi ludzie spędzają czas, pracując nad osobistymi projektami przed pójściem do pracy. Możesz pomyśleć, że nie śpią dużo, ale to nieprawda. Zawsze zaspokajają zalecane 7-8 godzin snu. W natłoku pracy pamiętają również o odpoczynku. Znajdź coś, co Cię relaksuje. Na przykład spacer, dobra książka lub filiżanka ulubionej kawy.