Lato to czas relaksu. A relaks bezwzględnie należy się każdemu zapracowanemu rodzicowi! Wiemy jednak, że dzieciaki mają tysiąc pomysłów na minutę, a Wy musicie za nimi nadążyć… Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem i przy okazji samemu wypocząć? Jak zorganizować mądrą, rozwijającą zabawę, która nie znudzi maluchów, a nas nie zmęczy? Mamy kilka pomysłów.

Halo, dzieciaki! Gotowi? To zaczynamy!

Uciekająca piłeczka
Do zabawy potrzebna wam będzie mała, lekka piłka i prześcieradło/płachta. Chwyćcie materiał i unieście go nad ziemię. Następnie poproście opiekuna, by wrzucił na środek płachty piłeczkę. Waszym zadaniem jest wprowadzenie materiału w ruch i dopilnowanie, by piłeczka nie spadła.

Prawda czy fałsz?
Poproście opiekuna, by podzielił salę na dwie części. Na początku zabawy usiądźcie na środku. Jedna połowa przestrzeni oznacza prawdę, druga – fałsz. Prowadzący mówi różne zdania, np. „słońce jest żółte”, „na pustyni jest gorąco” itp. Waszym zadaniem jest zajęcie odpowiedniego miejsca, w zależności od tego, czy zdanie było prawdziwe czy fałszywe. Ten, kto się pomyli, odpada z gry.

Kim jesteś?
Wskażcie uczestnika, który wybiera z grupy jedną osobę, nie podając jej imienia. Następnie opisuje ją: jakie ma ubranie, kolor włosów, oczu, czym się charakteryzuje. Waszym zadaniem jest odgadnięcie, o kogo chodzi. Ten, kto zgadnie najszybciej, zadaje kolejną zagadkę.

10 pytań
Ustalcie wspólnie jakąś kategorię, np. „zwierzęta”. Następnie jedno z Was wymyśla hasło, które inni muszą odgadnąć za pomocą dziesięciu pytań zadawanych wymyślającemu. Ten, kto odgadnie najszybciej, wygrywa zabawę.

Smakołyki
Poproś rodzica, by ustawił przed tobą miseczki z różnymi potrawami o charakterystycznym smaku, np. cukier, cytrynę, czekoladę itp. Następnie zamknij oczy i za pomocą zmysłu smaku rozpoznaj produkt. Możesz utrudnić sobie zadanie i spróbować rozpoznać potrawę tylko za pomocą węchu czy dotyku.